Урочисте відкриття навчально-практичного центру «Інноваційні технології зварювання»

 Урочисте відкриття навчально-практичного центру

«Інноваційні технології зварювання»

   Відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України від 27.02.2018 № 206 «Про затвердження Переліку закладів професійної (професійно-технічної) освіти, на базі яких будуть створені навчально-практичні центри у 2018 році», від 04.05.2018 № 456 «Про затвердження Переліку сільськогосподарської техніки, обладнання, матеріалів та устаткування, яке передбачається придбати за бюджетні кошти» та на виконання наказу Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 23.06.2018 № 447 «Про створення на базі ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» навчально-практичного центру» було створено у грудні 2018 року навчально-практичний центр «Інноваційні технології зварювання». Цьому передувало те, що відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2018 рік» була передбачена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на модернізацію матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів у розмірі 2,3 млн грн.

IMG a24782d6dc3d0c154026f130769ba6f8 V

   Урочисте відкриття навчально-практичного центру «Інноваційні технології зварювання» відбулося 20 грудня 2018 р. В ньому взяли участь:
- директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області - Олександр Паржницький;
- начальник управління підбору, комплектування та розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» - Сергій Койпиш;
- в.о. директора з персоналу та соціальних питань ПрАТ «Запоріжкокс» - Сергій Чечель;
- директор з персоналу та соціальних питань ПРАТ «Запоріжвогнетрив» - Максим Зіновкін;
- заступник начальника відділу кадрів і підготовки кадрів ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» - Світлана Борисенко;
- заступник директора ТОВ «Тріада-зварка» - Ігор Панченко.

   Створення навчально-практичного інноваційного центру зварювання, який обладнано сучасними тренажерами, професійним зварювальним обладнанням напівавтоматичного зварювання, автоматичного зварювання, аргоно-дугового зварювання та апаратом плазмового різання дає змогу підняти престиж професії зварник, здійснювати підготовку компетентних кваліфікованих робітників, які в повній мірі відповідатимуть вимогам сучасних підприємств. Директор центру Полухін Володимир Федорович, мріяв про створення сучасного центру зварювання та за підтримкою Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА втілив в життя цю мрію. Під час відкриття центру члени учнівського самоврядування привітали піснею усіх присутніх, учні, які навчаються за професією зварник презентували свою професію, відбувся флеш - моб «Зварювання - це мистецтво», виставка робіт учнів - зварників. Право відкрити навчально-практичний інноваційний центр зварювання було надано директору навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Запорізькій області Паржницькому Олександру Вікторовичу та начальнику управління, підбору, комплектування та розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Койпишу Сергію Володимировичу. Під час перерізання святкової стрічки учні, педагогічні працівники Центру разом заспівали пісню з фільму «Весна на Заречной улице». В.о директора Живиця М.А. запросив усіх присутніх до центру та передав слово для презентації нового сучасного обладнання майстру виробничого навчання, випускнику центру Горщинському В. С. Було представлено чотири апарати зварювання TransSteel 3500, TPS 320i, MagicWeve 3000, КА-002, один апарат плазмової різки Powermax 45 XP, які використовують в цехах на підприємствах для виготовлення різних металоконструкцій, аргоно-дугове зварювання призначено для зварювання відповідальних конструкцій кольорових металів та високолегованих сталей. Зварювальний автомат використовується під час зварювання великих конструкцій, апарат плазмової різки призначений для різки металів, дозволяє різати різні матеріали з великої швидкістю та чудовою якістю. Учні центру виконали роботи по напівавтоматичному зварюванню та розповіли про апарати на котрих виконувалися роботи.

1 4

5 8

9 12

13 15

16 18

19 21   Державний навчальний заклад «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» під керівництвом Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації у зазначений Міністерством термін повністю використав виділену суму коштів (2,3 млн грн.) на придбання новітнього, високотехнологічного обладнання, матеріалів та устаткування, необхідних для оснащення навчально-практичного центру. Відомості про найменування обладнання, одиниця виміру, вартість за одиницю та загальна сума коштів наведені у таблиці:

111

   Окрім основної суми коштів на модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази були також використані кошти спеціального фонду закладу освіти та кошти соціальних партнерів підприємств - замовників кадрів. Зокрема, на ремонт та реконструкцію холу Центра (заміна вікон, влаштування стелі, штукатурні роботи, малярські роботи) використано 297,8 тис. грн.
   138,6 тис. грн. використано на створення санітарно-побутового блоку, в склад якого увійшли: роздягальня, душова кабіна, вбиральня. Також були виконані роботи з облаштування стін, стелі, підлоги, замінено мережу електропостачання, водопостачання та водовідведення.
   Проведено поточний ремонт «Лабораторії контролю якості зварних швів», виконані роботи по заміні вікон, штукатурні роботи, малярські роботи, роботи з встановлення електрообладнання та меблів на загальну суму 38,6 тис. грн.
   На реконструкцію електрозварювальної майстерні було витрачено 230,2 тис. грн. Проведено ремонтні роботи стін, стелі, встановлення зварювальних кабін, придбання та встановлення електрообладнання.
   Загалом підприємствами замовниками-кадрів надана фінансова допомога у розмірі: 139,7 тис. грн. (ПАТ «Запоріжсталь» - 70,7 тис. грн.; ПрАТ «Запоріжкокс» – 45 тис. грн.; ТОВ «Ливарно-механічний завод» - 24 тис. грн.
   Усього на ремонт витрачено 705,1 тис. грн. З них 485,7 тис. грн.- кошти Запорізької міської ради (місцевий бюджет).
   Створення центру спрямоване на підготовку майбутніх кваліфікованих робітників, електрогазозварник - це пріоритетна професія, підтримана урядом. Майбутнє країни за такими сучасними навчально – практичними центрами, де виховують повагу та любов до професії.
   Вітаємо учнів та працівників Центру з новою перемогою!

Адміністрація,
учнівсько-козацьке самоврядування

Також дивіться репортаж від "Індустріального Запоріжжя": Професія майбутнього