Машиніст крана металургійного виробництва. Слюсар-ремонтник

Крани металургійного виробництва найбільш поширений вид підйомно-транспортного обладнання.

Для обслуговування кранів необхідні висококваліфіковані машиністи, оскільки без них не працювали б самі машини.

mash krana

   Унікальність професії - людина з такою професією не повинна боятися висоти, зобов’язана знати основи фізики і геометрії, виконує роботи по підйому і транспортуванню вантажів в доменних, сталеплавильних, прокатних і трубних цехах на підприємствах металургійної промисловості. Бере участь в ремонті устаткування цехів. Контролює правильність використання вантажниками вантажозахватних пристосувань. Стежить за показаннями приладів (покажчики вантажопідйомності, та ін.) і сигнальними жестами вантажника. Стежить за технічним станом крану (механізми, гальма, канати, підкранові шляхи). Відповідно до присвоєної кваліфікації машиніст працює з вантажами різної маси. До роботи машиніста крана допускаються люди з психофізіологічними особливостями, такі, як: 

- уважність;

- пам'ять зорова і слухова;

- емоціональна стійкість;

- стійкість до впливу стресів;

- орієнтація в просторі;

- відповідальність;

- лідерські якості;

- робота в команді.

   Машиніст крана може проживати у будь-якому місті світу, так як вантажі необхідно підіймати будь-де. З висоти кабіни машиніста крана відкриваються різноманітні краєвиди Висококваліфіковані кранівники постійно одержують достойну заробітну плату на металургійних підприємствах. Область професійної діяльності – участь в технологічних процесах металургійного виробництва. Виконання трудових функцій - управління вантажо- підйомними кранами різних конструкцій.

   З висоти кабіни машиніста крана відкриваються різноманітні краєвиди.

   Висококваліфіковані кранівники постійно одержують достойну заробітну плату на металургійних підприємствах.

   Область професійної діяльності – участь в технологічних процесах металургійного виробництва. Виконання трудових функцій - управління вантажо-підйомними кранами різних конструкцій.

Слюсар-ремонтник

      Слюсар – це робітник, який обробляє метали ручним або механізованим інструментом, а також складає, регулює, ремонтує машини та механізми. Професія дуже поширена, необхідна для будь-яких видів і етапів виробництва, де є техніка, механізми, прилади, агрегати. Цінується праця слюсаря – майстра, від якого вимагається вміння виконувати всі види ручної обробки металів. Праця слюсаря–ремонтника потрібна в багатьох галузях господарства: на машинобудівних підприємствах, в будівельних організаціях, в сільському господарстві, на підприємствах і організаціях сфери побутового обслуговування тощо.

slys rem

  Слюсар-ремонтник відновлює первісний технічний стан промислового обладнання, забезпечує його безперебійну роботу, здійснює повсякденний технічний нагляд, а в необхідних випадках проводить поточний та капітальні ремонти.

   Слюсар-ремонтник – робітник, що обслуговує техніку на виробництві та в побуті, регулює, виконує поточний і терміновий ремонти, проводить профілактичні заходи. Ремонтнику необхідно добре розбиратися в тих механізмах, з якими він працює, знати логіку їхнього функціонування і властивості матеріалів, з яких вони виготовлені. Фахівець даного профілю може виконувати поточний, капітальний і плановий ремонт техніки.

   Праця слюсаря-ремонтника необхідна в багатьох галузях: в експлуатаційних відділах, на підприємствах, заводах, ЖЕКах, ремонтних майстернях, на будівництві, в хімічній промисловості, в машинобудівництві, в фермерському господарстві, бо машини і механізми стали невід’ємною частиною нашого життя.

Запрошуємо на навчання

Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти здійснює прийом учнів з професії "Машиніст крана металургійного виробництва", "Машиніст крана металургійного виробництва. Слюсар-ремонтник" на основі: 

-  базової загальної середньої освіти ( 9-и класів) з терміном навчання 4 роки;

- повної загальної середньої освіти ( 11-и класів) з терміном навчання 1 рік і 14 тижнів.

Всі учні забезпечуються стипендією.

      До складу учнів зараховуються, як хлопці так і дівчата бажаючі отримати цю професію. По закінченні терміну навчання учні, які вдало склали кваліфікаційний іспит, отримують диплом державного зразка, випускники 9-х класів додатково отримують атестат про повну загальну середню освіту.

Випускникам гарантовано працевлаштування на металургійні підприємства Запорізького краю: ПАТ «Запоріжсталь», ПАТ «Дніпроспецсталь», ТОВ «Запорізький титаномагнієвий комбінат», ПАТ «Запоріжтрансформатор» та інші.

   Час навчання зараховується у виробнтчий стаж.