Запорізький ПЦПТО

 

ПРИЄМНА НОВИНА

   У нас приємна новина: вперше за багато років бібліотека отримала нові книги, як кажуть, «для душі». Це книги сучасних українських авторів: Ірен Роздобудько, Володимира Лиса, Люко Дашвар, Марії Матіос, Наталії Гурницької, Сергія Жадана, Дари Корній та інших, а також переклади найбільш популярних авторів зарубіжжя.
   Дуже приємно, що перші книги вже отримали своїх читачів: так Світлана Сьоміна була у захваті, коли побачила книгу Джоджо Мойєс «До зустрічі з тобою», а Вероніка Донець раділа, що зможе перечитати одну із книг нашої землячки Ярослави Дегтяренко.

Детальніше...

 Європейський День Парків

   Європейський День Парків був організований Федерацією Європарк - це європейська організація, яка об’єднує охоронювані природні території в тридцяти шести європейських країнах. Проведений у перший раз в 1999 році, цей день тепер святкується щорічно по всій Європі 24 травня.
   Дата святкування була обрана не випадково - саме 24 травня 1909 у Швеції було створено перший з дев’яти Європейських Національних Парків.

Детальніше...

День Європи в Україні

   З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.
   Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.
   9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.
    В 2019 році День Європи в Україні припадає на 18 травня. До цієї дати бібліотека запрошує глянути книжково-ілюстративну виставку «Відкрий Європу», на якій зібрані книги, путівники, мапи, що розповідають про сучасні європейські країни.

Детальніше...

День вишиванки

   Сьогодні, у третій четвер травня, українці вже традиційно святкують День вишиванки.
   Цей День не є офіційним, але відзначають його не тільки в Україні, але й за її межами – українці та всі прихильні до нас та до нашої культури люди. Акція бере початок з ініціативи студентської молоді факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році вони запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці. Можна сказати, що свято існувало й відзначалося у вузькому колі, але у 2014 році воно вийшло не тільки за межі гуртка свідомого українського студентства, але й за межі самої України. Українська вишиванка, нарівні з українською писанкою є одним із яскравих символів української культури. До того ж, одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції. Третій четвер травня обраний не випадково. Засновники акції наполягають на тому, аби День вишиванки припадав саме на будень, а не на вихідний, наголошуючи, що вишиванка – органічна складова життя та культури українців, а не вкритий нафталіном артефакт.

Детальніше...

День пам’яті та примирення в Україні та День Перемоги

   Дню пам’яті та примирення в Україні та Дню Перемоги присвячена добірка літератури, з якою можна познайомитись в бібліотеці.
   Більш широкий спектр літератури даної тематики пропонує бібліотечний фонд. Запрошуємо переглянути не лише добре відомі книги, але й познайомитися з новим поглядом на історію давно минулих подій.

Детальніше...

Танцювально-музичний квітень

   Таку назву носить книжково-ілюстративна виставка, яку пропонує бібліотека. Чому саме так? Тому що квітень, на диво, містить багато подій, пов’язаних з музикою та танцем. Так, 12 квітня (за деякими джерелами – 13 квітня) Всесвітній День рок-н-ролу.

   Витоки цього музичного напрямку своїм корінням йдуть в середину минулого століття, у ті повоєнні роки, коли все людство, не встигнувши відійти від жахів Другої світової війни, стало перед ще більш страшними перспективами безумства самознищення. Напруга або перенапруження, передчуття прийдешньої убивчої катастрофи або бажання всупереч усьому цьому - просто жити і насолоджуватися життям, що саме послужило поштовхом до «винаходу» рок-н-ролу, знає тільки Бог. Ми ж можемо міркувати про це, намагаючись спиратися на ключові моменти і факти, які були зафіксовані в нашій сучасній історії.

Детальніше...

Книжково-ілюстративна виставка «Весь світ – театр»

   До Міжнародного дня театру, який відзначався 27 березня, бібліотека підготувала книжково-ілюстративну виставку «Весь світ – театр», з розділами: «Драматичний театр – один з основних видів театру», «Театр балету – вища сходинка хореографічного мистецтва», «Оперний театри – явище громадського життя». Приємно, що виставка викликала увагу не дише учнів, але й працівників Центру. Так, Н. Г. Бугрім, шанувальниця літератури та театру, подарувала бібліотеці театральні афіші вистав різних театрів нашого міста, які стали яскравим доповненням до виставки.

Детальніше...