Запорізький ПЦПТО

Танцювально-музичний квітень

   Таку назву носить книжково-ілюстративна виставка, яку пропонує бібліотека. Чому саме так? Тому що квітень, на диво, містить багато подій, пов’язаних з музикою та танцем. Так, 12 квітня (за деякими джерелами – 13 квітня) Всесвітній День рок-н-ролу.

   Витоки цього музичного напрямку своїм корінням йдуть в середину минулого століття, у ті повоєнні роки, коли все людство, не встигнувши відійти від жахів Другої світової війни, стало перед ще більш страшними перспективами безумства самознищення. Напруга або перенапруження, передчуття прийдешньої убивчої катастрофи або бажання всупереч усьому цьому - просто жити і насолоджуватися життям, що саме послужило поштовхом до «винаходу» рок-н-ролу, знає тільки Бог. Ми ж можемо міркувати про це, намагаючись спиратися на ключові моменти і факти, які були зафіксовані в нашій сучасній історії.

Детальніше...

Книжково-ілюстративна виставка «Весь світ – театр»

   До Міжнародного дня театру, який відзначався 27 березня, бібліотека підготувала книжково-ілюстративну виставку «Весь світ – театр», з розділами: «Драматичний театр – один з основних видів театру», «Театр балету – вища сходинка хореографічного мистецтва», «Оперний театри – явище громадського життя». Приємно, що виставка викликала увагу не дише учнів, але й працівників Центру. Так, Н. Г. Бугрім, шанувальниця літератури та театру, подарувала бібліотеці театральні афіші вистав різних театрів нашого міста, які стали яскравим доповненням до виставки.

Детальніше...

Всесвітній день поезії

   У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.
   „Поезія, - говориться в рішенні ЮНЕСКО, - може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе невеликим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова”. Цей День, вважає ЮНЕСКО, покликаний послугувати створенню у засобах масової інформації позитивного іміджу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям.
   До цієї дати в бібліотеці була оформлена книжкова виставка, на якій у трьох розділах («Українська поезія як явище унікальна у світі», «Поезія єднає серця», «Поезія – це завжди неповторність») представлені твори вітчизняних та зарубіжних авторів.

Детальніше...

Шевченківські дні в бібліотеці

   До 205-ї річниці від дня народження великого Кобзаря в бібліотеці була підготовлена книжкова виставка «Шевченкове слово в віках», яка користувалася попитом наших учнів та викладачів. Особливу зацікавленість виставка викликала у членів гуртка української мови.
   Біля виставки проводились бесіди та огляди творчості великого поета, голосні читки поезії Шевченка. А перед вікториною, що була присвячена Т. Шевченку (її проводили викладачі Т. Сиволап та І. Федорченко, приймали участь учні двох груп І-го та 3-го курсів) бібліотекар зробила огляд-бесіду з історії окремого видання із спадку поета – його знаменитого «Кобзаря».

Детальніше...

 До уваги вчителів!

   У 2019 році проводяться конкурсні відбори проектів підручників для закладів загальної середньої освіти. Інститут модернізації змісту освіти нагадує, що ознайомлення педагогічних працівників з підручниками 11 класу триватиме з 12 по 24 березня 2019 року.
   Електронні версії фрагментів оригінал-макетів підручників будуть розміщені в Електронній бібліотеці ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» у вільному доступі за посиланням https://lib.imzo.gov.ua у розділі «Конкурс підручників».
   В інституті сподіваються на небайдужість вибору саме того підручника, який сприятиме підвищенню рівня знань сучасних учнів, дасть можливість порівняти різні авторські методики й обрати саме ту, яка дає найкращі результати і за якою учні навчатимуться із задоволенням.

Детальніше...

 Обласний семінар-практикум бібліотекарів ЗП(ПТ)О Запорізької області

   12 березня на базі Василівського професійного ліцею відбувся обласний семінар-практикум бібліотекарів ЗП(ПТ)О Запорізької області за темою «Край мій – ти частка Батьківщини. Популяризація рідного краю засобами бібліотеки». До його програми входило: привітання учасників семінару та знайомство з бібліотекою; літературно-краєзнавча подорож «Історія палацового комплексу «Садиба Попова»; лекція «Сакральні таємниці Василівського замку; екскурсія до центральної районної бібліотеки «Обрії рідного краю» та екскурсія до музею «Садиба Попова». 

Детальніше...

 Шевченківські дні …

 5 березня в бібліотеці був проведений захід за участю двох груп 1 та Ш курсів, які навчаються за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування». Викладачі Сиволап Тетяна Георгіївна, Федорченко Ірина Валентинівна підготували питання щодо творчості Тараса Григоровича Шевченка.

Детальніше...