Запорізький ПЦПТО

 УВАГА!

Для участі в конкурсі буктрейлерів «Книга, яка мене схвилювала» 

серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області запрошуємо:

 любителів читання;

майбутніх режисерів, сценаристів та кінооператорів;

акторів та всіх небайдужих.

Детальніше...

Бібліотека запрошує отримати підручники

   Розпочався новий навчальний рік. А щоб знання були більш повними та систематичними, бібліотека запрошує отримати підручники. На вас чекають добірки із загальних дисциплін та спецтехнологій. На фото: учениці групи 129 ЕМ допомагають у формуванні добірок літератури.

Детальніше...

 

ПРИЄМНА НОВИНА

   У нас приємна новина: вперше за багато років бібліотека отримала нові книги, як кажуть, «для душі». Це книги сучасних українських авторів: Ірен Роздобудько, Володимира Лиса, Люко Дашвар, Марії Матіос, Наталії Гурницької, Сергія Жадана, Дари Корній та інших, а також переклади найбільш популярних авторів зарубіжжя.
   Дуже приємно, що перші книги вже отримали своїх читачів: так Світлана Сьоміна була у захваті, коли побачила книгу Джоджо Мойєс «До зустрічі з тобою», а Вероніка Донець раділа, що зможе перечитати одну із книг нашої землячки Ярослави Дегтяренко.

Детальніше...

 Європейський День Парків

   Європейський День Парків був організований Федерацією Європарк - це європейська організація, яка об’єднує охоронювані природні території в тридцяти шести європейських країнах. Проведений у перший раз в 1999 році, цей день тепер святкується щорічно по всій Європі 24 травня.
   Дата святкування була обрана не випадково - саме 24 травня 1909 у Швеції було створено перший з дев’яти Європейських Національних Парків.

Детальніше...

День Європи в Україні

   З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.
   Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.
   9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.
    В 2019 році День Європи в Україні припадає на 18 травня. До цієї дати бібліотека запрошує глянути книжково-ілюстративну виставку «Відкрий Європу», на якій зібрані книги, путівники, мапи, що розповідають про сучасні європейські країни.

Детальніше...

День вишиванки

   Сьогодні, у третій четвер травня, українці вже традиційно святкують День вишиванки.
   Цей День не є офіційним, але відзначають його не тільки в Україні, але й за її межами – українці та всі прихильні до нас та до нашої культури люди. Акція бере початок з ініціативи студентської молоді факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році вони запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці. Можна сказати, що свято існувало й відзначалося у вузькому колі, але у 2014 році воно вийшло не тільки за межі гуртка свідомого українського студентства, але й за межі самої України. Українська вишиванка, нарівні з українською писанкою є одним із яскравих символів української культури. До того ж, одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції. Третій четвер травня обраний не випадково. Засновники акції наполягають на тому, аби День вишиванки припадав саме на будень, а не на вихідний, наголошуючи, що вишиванка – органічна складова життя та культури українців, а не вкритий нафталіном артефакт.

Детальніше...

День пам’яті та примирення в Україні та День Перемоги

   Дню пам’яті та примирення в Україні та Дню Перемоги присвячена добірка літератури, з якою можна познайомитись в бібліотеці.
   Більш широкий спектр літератури даної тематики пропонує бібліотечний фонд. Запрошуємо переглянути не лише добре відомі книги, але й познайомитися з новим поглядом на історію давно минулих подій.

Детальніше...