Історія закладу


     
Запорізьке вище індустріально-політехнічне училище – є державним професійно-технічним навчальним закладом третього атестаційного рівня, має І рівень акредитації, який входить до системи вищої, професійної освіти, забезпечує реалізацію потреб громадян у професійній освіті, оволодіння робітничими професіями, що провадить підготовку висококваліфікованих робітників із одинадцяти професій та молодших спеціалістів по трьох напрямках.

 Училище створено наказом Запорізького обласного управління професійно-технічної освіти від 14 травня 1966 року № 29.
    Протягом 10 років в училищі здійснювалася підготовка робітничих кадрів для Соціалістичної Республіки В’єтнам. Ця робота колективу ПТНЗ відзначена урядовою нагородою – орденом Дружби Соціалістичної Республіки В’єтнам.
    За досягнення високих результатів у підготовці та вихованні кваліфікованих робітників для підприємств і організацій металургійної промисловості Державний комітет СРСР з народної освіти, Міністерство металургії СРСР та Федерація профспілок робітників гірничо-металургійної промисловості СРСР у 1987 – 1991 роках тричі нагороджували навчальний заклад Дипломом і присвоювали звання “Краще училище металургії”.
    Згідно з розпорядженням Ради Міністрів СРСР від 1 березня 1990 року № 306 про проведення у 1990-1995 роках експерименту по створенню вищих професійних училищ на базі передових професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів училище було реорганізовано з ПТУ у ВПУ № 23 наказом Міністерства металургії СРСР від 17.10.1990 року № 788 за погодженням з Державним комітетом СРСР з народної освіти..
  Відповідно до рішень МАК від 19 червня 1995 року, протокол № 19, наказу Міністерства освіти України від 19.07.95 року, протокол № 215, ВПУ № 23 видана ліцензія № 087092 серія ППРД-ІІ на право провадження освітньої діяльності пов’язаної з наданням професійної освіти з робітничих професій (одинадцять професій).
   Враховуючи потреби регіону, рішенням ДАК – від 11 лютого 1997 р., протокол № 6, ліцензія № 089362 серія ППРД-ІІ та від 13 квітня 1999 р., протокол №19, ліцензія №080024 серія ППРКД-ІІ надано право впровадження освітньої діяльності з надання професійної освіти з робітничих професій сфери обслуговування (кухар;кондитер; офіціант; бармен).
    Відповідно до рішення Запорізької регіональної експертної Ради з ліцензування та атестації закладів освіти від 29.12.98 р., протокол № 22, ВПУ 23 видана ліцензія № 080071 серія ЗОД на право проведення освітньої діяльності за рівнем - загальна середня освіта третього ступеню.
 Рішенням ДАК від 07 липня 1998, протокол №15 отримано дозвіл вести підготовку молодших спеціалістів із чотирьох напрямків. ВПУ №23 рішенням ДАК від 20.06.2000 року, протокол №27 визнано акредитованим на підготовку молодших спеціалістів по чотирьох напрямках з терміном дії сертифікату до 01.07.2004 року.
   Училище діє на основі Статуту ВПУ №23, затвердженого Міністерством освіти і науки України 16.11.2004 р., зареєстрованого рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради від 22.12.2004 № 489/5.
   Профіль училища – металургійний та, враховуючи потреби ринку праці, проводить підготовку робітників для сфери побуту. 
Навчальний заклад розташований в Заводському районі міста Запоріжжя, де знаходиться 30 промислових підприємств, п’ята частина з яких – це гіганти чорної і кольорової металургії: казенний титано-магнієвий комбінат, ВАТ “Дніпроспецсталь”, комбінат „Запоріжсталь”, АТ “Алюмінієвий комбінат”, ВАТ “Завод феросплавів”, ВАТ “Укрграфіт”, ВАТ “Запоріжвогнетрив” та інші.
 Училище протягом років було і сьогодні є базою для підготовки кваліфікованих робітників для металургійних підприємств регіону. За цей час навчальним закладом для них підготовлено майже 12 тисяч кваліфікованих робітників, понад 600 молодших спеціалістів.
   З 1992 року, згідно експериментальної програми, затвердженої Запорізьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, проводиться допрофесійна підготовка учнів шкіл Заводського району м. Запоріжжя. 
 За минулі роки допрофесійну підготовку отримали більше як 250 учнів за професіями: „Лаборант хімічного аналізу (екологічний профіль)”, „Кухар”, „Слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики”, „Автослюсар”.
 Вище професійне училище має належну навчальну базу загальною площею 8853,2 кв. м, що включає 2 навчальних корпуси, соціально-побутові приміщення, гуртожиток, їдальню. У корпусах розташовано 23 навчальних кабінети, 6 лабораторій, 2 спортивні зали, бібліотека з читальним залом, кінолекційний та актовий зали, профорієнтаційний центр, медичний пункт. 
   Кабінети обладнані робочими місцями викладача, учнів, налічують технічні засоби навчання, дидактичний матеріал, підручники, моделі, макети. У розпорядженні учнів: електротехнічна лабораторія, лабораторія хімії, лабораторія професії «Кухар. Кондитер», які оснащені новітнім обладнанням, слюсарна, електромонтажна, ремонтна, електрозварювальна та газозварювальна майстерні. Кабінети фахових дисциплін, які слугують одночасно і для виконання лабораторних робіт, обладнані необхідними лабораторними стендами. 
 Для проведення занять із дисциплін, при викладанні яких необхідне використання комп’ютерів, училище має у наявності два сучасні комп’ютерні класи. Клас „Інформаційних технологій” забезпечений необхідними електронними програмами. Комп’ютерна система підключена до мережі „Інтернет”. Надання первинної професійної освіти здійснюється за рахунок бюджетних коштів. 
     Підготовка робітничих кадрів понад державне замовлення здійснюється за рахунок фізичних та юридичних осіб у відповідності з укладеними угодами. 
ВПУ №23 шостий рік успішно співпрацює із обласним центром зайнятості по перепідготовці робітників з числа незайнятого населення з п’яти професій.
    Вивчивши та узагальнивши попит регіону в кваліфікованих робітниках, ВПУ №23 разом із Запорізькою дирекцією УДППЗ „Укрпошта” створили навчально-виробничий комплекс „Поштовик”, що став центром підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників „Укрпошти”.
    Підготовка молодших спеціалістів здійснюється у співпраці з Запорізьким національним технічним університетом (кафедра „Обладнання і технологія зварювального виробництва” – для підготовки молодших спеціалістів із спеціальності „Зварювальне виробництво” та кафедра „Електропривід та автоматика” – для підготовки молодших спеціалістів із спеціальності „Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств та цивільних споруд”), Запорізьким комерційним технікумом (для підготовки молодших спеціалістів із спеціальності ”Технологія харчування”) на основі укладених угод.
 У 2006 році Вище професійне училище №23 м. Запоріжжя успішно пройшло акредитаційну експертизу із трьох напрямків підготовки молодших спеціалістів та рішенням ДАК від 21.04.2006р. та 22.06.2006р. було визнано акредитованим (переакредитованим) із підготовки молодших спеціалістів за спеціальностями: „Зварювальне виробництво”, „Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств та цивільних споруд”, ”Технологія харчування”.