Запорізький ПЦПТО

 Перші кіборги. До річниці бою під Крутами

   29 січня 2020 року в Україні на загальнодержавному рівні відзначатиметься 102 річниця бою під Крутами, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Детальніше...

 "Безпрецедентний прояв зла":

Голокост - кровоточива рана на тілі людства

   Із закінчення Другої світової війни минуло вже майже 75 років, проте Голокост, його причини і наслідки активно обговорюються досі. Це світова трагедія, яку не загоїть час.

Детальніше...

 1919, 22 січня – відбулося проголошення Акта злуки Української Народної Республіки із Західно-Українською Народною Республікою

   Революційні події на Наддніпрянській Україні, проголошення української державності сприяли піднесенню національного руху в підавстрійській Галичині. В умовах розпаду Австро-Угорщини тамтешні українці отримали можливість реалізувати своє право на самовизначення. 1 листопада 1918 року у Львові відбувся листопадовий чин, після чого відбулося проголошення ЗУНР. Її лідери ініціювали переговори про об’єднання Наддніпрянської України з Наддністрянською.

Детальніше...

 Наша сила в єдності

(до Дня Соборності в Україні)

   Історія будь-якого народу містить періоди та дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Такою датою для України стало 22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки ЗУНР І УНР. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності. Консолідуючим фактором соборності виступають міжнаціональна злагода, мир, толерантність.

Детальніше...

 Міжнародний день ненасильства

   З тих пір, коли людині прийшла в голову думка нехтувати життям і здоров’ям собі подібного, він старанно почав шукати будь-яку причину, щоб реалізувати її, поступово забуваючи про цінності життя як такого. Застосовуючи насильство, а іншим способом цього досягти не можливо, людина використовувала всю свою силу, залякування або владу, сіючи навколо себе біль і страждання, смерть і всілякі каліцтва. Уродуя життя навколо себе, його власне життя перетворилося на досить жалюгідне видовище - що людина сіє, те й пожинає.

Детальніше...

Всеукраїнський День бібліотек 

   Бібліотеки - один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань. Вважається, що вперше аналоги сучасних бібліотек з’явилися ще близько 2,5 тис. років до нашої ери на Сході. Це були зібрані в одному з древніх вавілонських храмів міста Ніппур глиняні таблички на яких їх сучасники запам’ятали важливу для них інформацію для наступних поколінь.

Детальніше...