Запорізький ПЦПТО

 Жінки незвичайної долі

   Кажуть, що історія пишеться чоловіками. Але чому? Де голоси половини людства, невже жінки ні на що не впливали?
   Пропонуємо познайомитися з книгою Ірини Петренко «Жінки в історії України». У ній йдеться про те, як так сталося, що жінок майже не помітно в історії, і ким були ті українки, які все-таки лишили по собі помітний слід.

Детальніше...

Чудовий подарунок

   Чудовий подарунок отримала наша бібліотека від Українського інституту національної пам’яті:
1. Настінний календар «Українські жінки ХХ століття»;
2. Каталог проектів Інституту «Пам’ять онлайн. Цікаво. Доступно. Достовірно»

Детальніше...

 Шановні друзі книги,

шанувальники традиційного читання!

   До бібліотеки надійшли нові книги.
   Пропонуємо познайомитися з деякими.

Нові надходження

Детальніше...

 Перші кіборги. До річниці бою під Крутами

   29 січня 2020 року в Україні на загальнодержавному рівні відзначатиметься 102 річниця бою під Крутами, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Детальніше...

 "Безпрецедентний прояв зла":

Голокост - кровоточива рана на тілі людства

   Із закінчення Другої світової війни минуло вже майже 75 років, проте Голокост, його причини і наслідки активно обговорюються досі. Це світова трагедія, яку не загоїть час.

Детальніше...

 1919, 22 січня – відбулося проголошення Акта злуки Української Народної Республіки із Західно-Українською Народною Республікою

   Революційні події на Наддніпрянській Україні, проголошення української державності сприяли піднесенню національного руху в підавстрійській Галичині. В умовах розпаду Австро-Угорщини тамтешні українці отримали можливість реалізувати своє право на самовизначення. 1 листопада 1918 року у Львові відбувся листопадовий чин, після чого відбулося проголошення ЗУНР. Її лідери ініціювали переговори про об’єднання Наддніпрянської України з Наддністрянською.

Детальніше...

 Наша сила в єдності

(до Дня Соборності в Україні)

   Історія будь-якого народу містить періоди та дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Такою датою для України стало 22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки ЗУНР І УНР. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності. Консолідуючим фактором соборності виступають міжнаціональна злагода, мир, толерантність.

Детальніше...