Запорізький ПЦПТО

 День партизанської слави України

   22 вересня 2001 року, в день 60-тої річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, в країні вперше відзначався День партизанської слави, встановлений Указом Президента № 1020/2001 від 30.10.2001.
   День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.

Детальніше...

Чорнобиль не має минулого часу

   Вночі 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний вибух. Величезна радіоактивна хмара накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й багатьох інших країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. Так почалася найбільша техногенна катастрофа ХХ століття, яка змінила життя мільйонів людей і змінила світ.

Детальніше...

Всесвітній день книги та авторського права

   23 квітня світ відзначає Всесвітній день книги та авторського права – свято авторів, видавців, критиків, бібліотекарів, читачів і всіх-всіх, хто часом залишається «за лаштунками» книговидання, який був проголошений на 28 сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 1995 році. Чому саме 23 квітня і чому так важливо на світовому рівні запроваджувати такий день, спробуємо розібратися далі.

Детальніше...

Віртуальна подорож

   Щоб ви не сумували та не нудьгували, пропоную здійснити віртуальну подорож. Google Ukraine у партнерстві з Міністерством культури та інформаційної політики оцифрували сім музеїв у різних регіонах країни і створили спеціальний сайт «Музеї України просто неба».

Детальніше...

 

Свято Великодня

   Людська історія включає в себе незліченну масу найрізноманітніших подій, які так чи інакше впливали на її хід і напрямок її течії. Частина з цих подій з тієї чи іншої причини було зафіксовано нами і передається з покоління в покоління, періодично підштовхуючи нас до тих чи інших процесів переосмислення та переусвідомлення нашої історії, культури і нашого поточного життя.

Детальніше...

 День довкілля та День Землі

   День довкілля відзначають в Україні щорічно, починаючи з 1999 року, згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98 на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій щодо розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією «Дерево–Життя» та іншими громадськими ініціативами.

Детальніше...

Український космос

   12 квітня - Всесвітній день авіації і космонавтики (Міжнародний день польоту людини в космос). Чималий внесок у дослідження космосу зробили українці.
   Пропоную познайомись з книгою, яка має назву «Український космос».
   Книга вийшла у видавництві А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА.
   Ілюстрації: Віктор Гаркуша.
   Упорядники: Валерій Чередниченко, Сергій Грабовський
   Книжка для широкого кола читачів — «для юнацтва від 12 до 112».

Детальніше...