Запорізький ПЦПТО

Мандруємо Європою

 Як навчаються твої ровесники за кордоном

   У наш час освіта - один з базових аспектів «капіталу» будь-якої людини, багато в чому визначає його здатність конкурувати на ринку праці: ринку, який приймає все більш глобальний характер. Наразі величезна кількість українців їде вчитися і працювати за кордон, в першу чергу в країни Європейського союзу. Міграція робочої сили (або «витік мізків», (дивлячись як його оцінювати) вже давно стала реальністю, з якою необхідно рахуватися, плануючи власну освітню «траєкторію». Сьогодні, у цей складний час, багато хто з молоді опинився на просторах Європи.  Можливо, на власному досвіді вже познайомився з умовами навчання ровесників. Пропонуємо огляд можливостей отримання освіти в деяких країнах Європи.

Детальніше...

Україна – європейська держава

   Україна – одна з найбільших держав Європи. Площа країни - 604 км2, населення більш як 47 млн. Довжина кордону становить 7700 км. і межує з сімома країнами: Росією, Білорусією, Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Молдовою. Південну частину країни омивають води Чорного і Азовського морів, де проходять водні кордони з азіатськими країнами: Туреччиною, Болгарією, Грузією та іншими. Україна - єдина країна Європи, яка має стільки близьких сусідів.

Детальніше...

День Європи в Україні

   З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

   Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.

Детальніше...

 Україна  під хмарами політичних репресій

   15 травня в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних репресій. 

   День пам’яті жертв політичних репресій відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, щорічно у третю неділю травня, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.

Детальніше...

 В Україні 8 травня відзначається День матері

   Він встановлений згідно з Указом Президента від 10 травня 1999 року і відзначається кожної другої неділі травня. Цього дня вітають матерів і вагітних жінок – майбутніх мам. 

   Це свято виникло у США. Спочатку це була ідея пацифістів – відзначати його як день єдності матерів у боротьбі за мир. Але подібна концепція не мала широкої підтримки ні в США, ні в інших країнах. У 1907 році американка Анна Джарвіс з Філадельфії у пам’ять про свою матір виступила з ініціативою вшанування матерів. Першим визнав День матері офіційним святом штат Вірджинія у 1910 році. А 1914-го президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів.

Детальніше...

День пам’яті та примирення

   8 і 9 травня Україна відзначатиме День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Український інститут національної пам’яті розпочинає інформаційну кампанію до пам’ятних дат новим роликом з циклу «Війна і міф». А також оприлюднює підбірку ключових смислів, важливих для розуміння і пам’ятання Другої світової війни.

Детальніше...