19 червня виповнюється 95 років від дня народження Василя Бикова

 19 червня виповнюється 95 років від дня народження Василя Бикова

   До дня народження письменника бібліотека підготувала добірку літератури та інформаційні матеріали про його життя і діяльність.
   Василь Биков – білоруський письменник, громадський діяч Народився 19 червня 1924 року в селі Бички Ушачского району Вітебської області в селянській родині. З дитинства захоплювався малюванням.

   Закінчив 8 класів школи в селі Кубличі, потім навчався на скульптурному відділенні Вітебського художнього училища. У червні 1941 року екстерном склав іспити за 10 клас. 

   Війна застала його на Україні, де він брав участь в оборонних роботах. У 1942 році майбутній письменник вступив до лав Червоної Армії. Восени 1943 присвоєно звання молодшого лейтенанта. Брав участь в боях за Кривий Ріг, Олександрію, Знам’янку. Воював на Другому і Третьому Українських фронтах, пройшов по території Румунії, Болгарії, Югославії, Австрії, двічі був поранений.
   Вперше твори Василя Бикова були опубліковані в 1947 році, однак, творча біографія письменника починається з розповідей, написаних в 1951 році, багато з творів якого присвячені діям Великої Вітчизняної війни.
   Популярність В.Бикову принесла повість «Третя ракета», написана в 1962 році. У 1960-х публікує повісті «Альпійська балада», «Мертвим не боляче», в 1970-і – «Сотников», «Обеліск», «Дожити до світанку», «Піти й не повернутися». Ці твори поставили Василя Бикова в один ряд з видатними майстрами військової прози ХХ століття.
   З 1972 до 1978 року В. Биков займав посаду секретаря Гродненського відділення Спілки письменників БРСР. У 1974 році Василь Биков був нагороджений Державною премією СРСР (за повість «Дожити до світанку»).
   У 1980 році отримав звання Народного письменника Білорусі, а в 1986 році – був нагороджений Ленінською премією за повість «Знак біди».
   Середина 90-х як ніби повернула письменника в радянські часи. Цькування в державній пресі, заборона, цензура на вихід його нових творів, погіршення здоров’я змусили Бикова покинути Батьківщину. Кілька років він жив за кордоном. У грудні 2002 року Василь Биков переїхав на постійне проживання в Чехію. Кілька останніх років Биков проживав в ФРН, а до цього в Фінляндії. Потім Биков переніс в Чехії операцію з видалення ракової пухлини шлунка. У Білорусі письменник перебував на реабілітації після перенесеної операції, проте розвиток хвороби зупинити не вдалося … Народний письменник Білорусі Василь Биков помер 22 червня 2003 год.

 

IMG 20190619 104132