Новини

Відкритий виховний захід «Козацькому роду - нема переводу!»

                                                                   «Тієї слави козацької вовік не забудемо...»

   Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про Запорізьких  козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, який захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався в пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

   Унікальність історії нашого народу полягає в тому, що в козаччині виявлявся потяг до волі наших предків.

   З метою виховання патріотизму, любові до рідного краю, поваги до народних традицій та звичаїв, 16 листопада 2017 року в Запорізькому політехнічному центрі професійно-технічної освіти відбулося свято - «Козацькому роду - нема переводу».

DSC 0605

 

   Відкрив урочистий  захід директор Центру – Полухін Володимир Федорович, він наголосив про важливість національно-патріотичного виховання учнівської молоді, збереження і підтримування славного минулого українського народу. «Національно-патріотичне виховання є складовою загального виховного процесу підростаючого покоління, головною метою якого є успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування особистісних рис громадянина Української держави. …виховання формується на прикладах історії становлення Української державності, українського козацтва...» - промовив у своєму виступі Володимир Федорович.

DSC 0620

   З привітальним словом до учнів центру звернувся Сухінін Дмитро Валентинович, Голова Великої Ради отаманів Запорозького козацтва, кандидат наук з державного управління, військовий історик, автор книг. У своєму зверненні до учнів Центру Дмитро Валентинович розповів про буремні події в Україні починаючи з Майдану, Революції Гідності, антитерористичної операції, масштабні волонтерські заходи, організацію спротиву та боротьбу з ворожими силами, проведення козацькими організаціями операцій «Дозор», «Перехоплення» для захисту рідної землі і населення. Далі наголосив про важливість створення  козацького куреня, про те, як це сприяє вихованню свідомої молоді України, яка має будувати вільну і незалежну Україну. Ще перед нашою молоддю виступив Бєлан Павло Антонович, генеральний суддя Запорозької Січі, учасник ліквідації на Чернобильській АС. Павло Антонович звернувся з побажанням рости і розвиватися нашому  козацькому куреню, не забувати, що ми нащадки запорозьких козаків, тому повинні з пошаною ставитися до пам’яті своїх предків. 

2

 

 

   Захід розпочався з пісні «Гей, ви козаченьки!», а далі ведучі - Лисаков Віталій ( ЕМ-127), Христенко Ярослав (МК-177), Цинкуш Маргарита (МК-177), Голубка Надія (КК-146) та викладач Кравець Олександра Василівна розповіли про те, як Дмитро Вишнивецький разом із козаками побудував на острові Мала Хортиця фортецю, яка стала першим козацьким бастіоном – Запорозькою Січчю. Почули ми і про козацькі звичаї, про найулюбленіші  страви.

   А ось як розважалися козаки ми побачили на свої очі - Шматко Владислав (група ЕМ-125) та Азорський Вадим (група ЕГ-115) підготували запальний спортивний номер, який вдало передав подих козацької  доби.

DSC 0645

DSC 0651

DSC 0653

   А хто ж такий козак? Це ми почули від учнів групи ЕМ-127, які в поетичній формі відповіли на це запитання! Вони виразно читали рядки, в яких розповідалося, хто ж такий козак.

   З гумором і сатирою хлопці, учні групи ЕМ-127, показали сценку «Як козаки листа писали…», в якій розповідалося про написання листа-звернення до нащадків - козакам 21 століття!

DSC 0659

DSC 0665

   На завершення свята для всіх присутніх пролунала пісня «Українці» у виконанні Соловйова Данила (ЕМ-127), Антонюк Кірієни (ТХ-247) та керівника гуртка Трофімової Вікторії.

DSC 0685

DSC 0690

DSC 0699

   Але на цьому не закінчилося свято! Далі нас чекала Хортиця!

   Хочу нагадати, що у квітні 2017 року на базі нашого Центру було створено козацький  курінь «Архангел», який очолив заступник директора з виховної роботи Живиця Михайло Аркадійович. Його було обрано отаманом козацького куреня Центру. Тоді до лав козацького куреня було прийнято 7 учнів. І ось сьогодні у нас поповнення - ритуал  посвяти  у козаки учнів групи ЕМ-127.

   Нарешті ми прибули на благословенну Хортицю. Наче сама погода раділа за нас - день був хоч і прохолодний, але сонячний. Ми увійшли до Запорозької Січі, там нас зустрів отець Василь, священник української православної церкви Київського патріархату. Він провів молебень. Наступним кроком було посвячення, але перед цим хлопці склали Присягу, в якій заприсяглися, що вивчатимуть історію і традиції українського народу, свято будуть шанувати  пам'ять своїх предків - запорозьких козаків, будуть віддано служити Україні.

   Присягу приймав генерал козацтва Сухінін Дмитро Валентинович, і саме він посвятив хлопців у козаки. Поряд з ним в цей раз стояв отаман козацького куреня Центру - Живиця Михайло Аркадійович.

DSC 0735

   Слава молодим козакам! Лави нашого козацького куреня поповнили молоді козаки: Шоя Максим, Семинтина Ігор, Зайцев Максим, Максюта Віталій, Маховський Даніїл, Скоба Ростислав, Анікін Олег, Костенко Олег, Лисаков  Віталій, Томілін  Віталій, Шутько Микола. Вітаємо Вас!

DSC 0739

DSC 0783

DSC 0812

DSC 0839

DSC 0868

DSC 0907

   І все таки Хортиця таємнича! Мабуть, насправді наші предки, запорізькі козаки, живилися її енергію і тому були сильні та відважні!

   Пам’ятайте свою історію. В тяжкі часи вона вистояла, набула незалежності й зберегла свої прекрасні традиції. Мабуть, справді свята Богородиця захищає нас своїм покровом.

                                                                      Учнівське - козацьке самоврядування