ДСНС (101) – зсередини
(очима екскурсантів до пожежно-технічного музею)
Багато цікавого і повчального довідалися учні групи МК-179 під час екскурсії. до музею пожежно-рятувальної служби ДСНС у Запорізькій області та до справжнього (пожежного) територіального підрозділу цієї служби.
З’ясувалось, по-перше, що ДСНС – це Державна Служба з Надзвичайних Ситуацій; по-друге, територіальний підрозділ ДСНС - це фактично стара добра «Пожежна частина».
Дійсно, більшість трагедій, ліквідовувати які доводиться бійцям ДСНС, спровоковані пожежами; зокрема, за минулий рік до ДСНС надійшло 10 047 викликів у зв’язку з надзвичайними подіями, бійцями ліквідовано 3 427 пожеж; з початку цього року в нашій області виникло 4 245 надзвичайних подій (пожеж), під час яких 902 особи бійцям ДСНС вдалося врятувати, на жаль, 92 особи загинуло.
А взагалі промисловий потенціал Запорізької області включає 1 131 потенційно небезпечних об’єктів, так що бійцям ДСНС є що пильнувати.
Учасників екскурсії вразила демонстрація на великому екрані картини реальної пожежі у житловій квартирі, влаштованої, щоправда, у навчальних цілях в одній з центральних лабораторій ДСНС. Після підпалу лаборантом дивану в цій квартирі відеокамера фіксувала як десятки секунд полум’я набирало силу, не видаючи себе поза квартирою ні димом, ні шумовими ефектами. Все це з’явилося через декілька хвилин, а на 6-ій хвилині в квартирі практично все вже було охоплено вогнем і мало бути знищеним, якби лаборант показово не загасив полум’я вогнегасником. Екскурсанти відчули майже на собі ціну кожної хвилини (навіть секунди) у змаганні з вогняною стихією.
Змусили нас задуматися і історичні світлини згарищ побутових і виробничих приміщень після пожеж…
Познайомилися ми і з багатьма сучасними засобами пожежогасіння, побачили реальні (безумовно, пусті всередині) вибухонебезпечні предмети, про які спершу нічого поганого і не подумаєш. Дехто з учнів встиг приміряти форми хімічного та вогньового захисту, особливо мужньо виглядали дівчата в касках рятувальників, а смішно - хлопці в образах пожежників.
Найбільше враження викликала, зрозуміло, реальна автомобільна пожежна техніка. В локації музею розташовано Головне Управління ДСНС і одна з районних (пожежних) частин ДСНС, якій, за нашими традиціями, була передана найбільш сучасна і показова техніка. Автомобілі висотою під стелю зовсім немаленької пожежної частини вражали розмірами. Що недивно, адже ємність резервуарів з водою в них – до 12-14 000 л.; «кабінки» - на 5-7 рятувальників у повному спорядженні. Бажаючі могли забратися до кабіни і роздивитися як все в ній всередині так і «зверхньо» все в ангарі.
М. Турба, інженер з охорони праці
Н. Кудрявцева, майстер в/н гр. ЕГ-179

