Новини

Звіт з виховної роботи за 2017-2018 навчальний рік

   Відповідно до річного плану виховної роботи, з метою формування в учнів поваги до Законів України, формування правової культури, виховання любові до рідної землі, рідної мови, з метою розвитку індивідуальних здібностей учнів в Центрі проводиться виховна робота за наступними напрямками: національно – патріотичне виховання, правове, превентивне, морально - етичне, трудове, екологічне, формування здорового способу життя, волонтерський рух.

   Постійною формою роботи стали директорські зустрічі, тематичні лінійки, відкриті виховні години, виховні години в групах, предметні тижні, робота «Батьківського всеобучу», батьківські збори та інше.
   З метою превентивного виховання учнів проводяться засідання Правового лекторію, штабу з профілактики правопорушень, сумісна робота зі службою у справах дітей та ювенальною превенцією. В грудні в Центрі проведено тиждень правових знань, члени учнівського самоврядування взяли участь в акції «16 днів проти насильства». Моніторинг явки учнів на заняття виявив недостатній контроль класних керівників та майстрів в/н за відвідуванням занять учнями.
   Важливим напрямком роботи в Центрі є формування в учнів здорового способу життя - участь у традиційних Козацьких забавах, турнірах між учнями центру та шкіл Заводського району, спортивних змаганнях, але хочу відмітити зниження в цьому році рівня підготовки учнів до змагань і як підсумок зменшення призових місць в міських змаганнях.
   В цьому році ми співпрацюємо з питань статевого виховання, профілактики шкідливих звичок, інфекційних захворювань з клінікою дружньою до молоді. З питань навчання навикам надання першої медичної допомоги співпрацюємо з Товариством Червоного Хреста по Заводському району.
   Національно - патріотичне виховання учнів проходить на уроках, під час проведення позакласних заходів. Урочисто відбулися заходи до Дня Знань, Дня Вчителя, Дня Захисника України, на високому рівні класний керівник групи ЕМ 127 Кравець О.В. підготувала та провела відкритий виховний захід «Козацькому роду - нема переводу» з проведенням ритуалу «Посвяти» учнів Центру в козаки на о. Хортиця.
   Учні та педагогічні працівники взяли участь у написанні диктанту національної єдності до дня української писемності та мови, провели низку заходів в рамках тижня української мови. За навчальний рік було проведено 21 тематична лінійка, 10 відкритих виховних годин, 10 директорських зустрічей з учнями.
   В Центрі працює бібліотека, яка забезпечує учнів підручниками, навчальною та художньою літературою. Актив бібліотеки підготував заходи присвячені Дню визволення м. Запоріжжя від німецька – фашистських загарбників, до дня Гідності та Свободи, Шевченківських днів, до Дня Перемоги.
   В Центрі відбулися святкові заходи до Новорічних свят, 8 Березня, Дня Перемоги, свято Останнього дзвоника.
   Члени учнівського самоврядування Центру взяли участь в акціях:
«Дід Мороз - 2018» - подарунки дітям з інвалідністю, 42 учня центру взяли участь в акції «Здай кров - заради життя» - банк крові склав 18 літрів, кожна група надала матеріальну допомогу в рамках акції «Від серця до серця», «Великодній кошик на передову», «Подаруй книгу дитині з Донбасу», вшанували пам'ять учасників другої світової війни, взяли участь в вело естафеті «Єдність в ім'я перемоги», провели турнір з настільного тенісу між учнями центру та шкіл Заводського району в пам'ять випускника Ушакова Павла, який загинув за незалежність України в 2014 році, отримали перемогу в турнірі та перехідний кубок.
   Наші переможці:
   Учні групи КК 144 Барсукова Діана та Толкачова Карина, керівник Миколаєнко О.В. взяли участь в обласному конкурсі «Берегиня роду українського», їх робота зайняла почесне третє місце.
   Учениця групи КК 147 Тедєєва Дар'я - ІІ місце.
   Учениця групи ОПЗ 107 Рябуха Наталія – ІІІ місце зайняли в обласному конкурсі фотоаматорів. В обласному конкурсі «Народна іграшка» робота учениці групи 245 Жили Ангеліни посіла перше місце, роботи наших учнів зайняли також два других місця - Ярмолюк Анастасія група КК 147, Барсукова Діана група КК 144.
   В обласному конкурсі «Знай і люби свій край» 3 місце зайняла робота учениці групи ЕМ 127 Болотної Ольги, керівник Кравець О.В.
   В обласному конкурсі патріотичної пісні «Слався рідна Україно» перше місце зайняв учень групи ЕМ 127 Соловйов Данила, він же став першим в обласному конкурсі «Ти будеш жити вічно, Україно!».
   Вперше учень групи ЕМ 126 Фомін Богдан взяв участь в державному конкурсі IT технологій та зайняв 8 місце в Україні а серед ПТО 1 місце, керівник гуртка Шоя В.К.
   Соціальний захист дітей – сиріт: постійно проводиться робота з питань соціального захисту дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Вирішено питання організації гарячого харчування, стипендіального забезпечення, матеріального заохочення учнів.
   Сайт Центру оновлюється, заходи з виховної роботи викладаються на сайті своєчасно.
   Профорієнтаційна робота:
   Затверджені Правила прийому на 2018 рік на навчання для кваліфікованого робітника та Правила прийому на 2018 рік для молодшого спеціаліста.
   З метою виконання плану комплектування на новий навчальний рік педагогічні працівники закріплені за школами міста з питань профорієнтації.
   Учні та педагогічні працівники Центру взяли участь у проведенні тренінгів та майстер - класів з професій разом з Метінвест для випускників шкіл. В цьому році були розроблені квести з професій та була проведена квест - гра для учнів інтернату «Світанок». Було проведено день відкритих дверей для випускників шкіл 2018 року. Працює приймальна комісія, проведені вступні випробування для вступників на спеціальність «Харчові технології», 16 учнів зараховані на ІІІ ступінь навчання.
   Набір на 2018 - 2019 н.р. продовжується.
   В позаурочний час працюють спортивні секції та гуртки художньої самодіяльності . До роботи гуртків постійно залучаються учні з числа дітей - сиріт та учні з девіантною поведінкою. Найактивніші учні груп: КК 147, ЕМ 127, МК 177, ЕМ 125, ЕГ 115, ТХ 247. За підсумками навчального року:
20 учнів центру отримують грошову підтримку обдарованої молоді в рамках програми міської ради.
   Дві учениці - відмінниці Голубка Надія та Жила Ангеліна отримали обласну стипендію за підсумками І та ІІ семестрів. За підсумками ІІ семестру підвищену стипендію ( 712.50) отримують 13 учнів:
КК 146: Голубка Надія, Полубинська Ірина.
245: Жила Ангеліна.
ПМ 217 : Душин Ігор, Коломоєць Петро, Очеретний Роман, Пінчук Владислав, Самойленко Сергій, Чернець Євген.
ТХ 248: Орел Ляна.
МКТ 177: Бойко Олег, Броун Артем, Куліков Владислав.

 

Заступник директора з ВР Живиця М.А.