Новини

Реалії та перспективи професійної освіти!

   9 січня 2019 року в читальній залі бібліотеки ДНЗ «Запорізький ПЦПТО» відбулася зустріч педагогічного колективу з директором Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Олександром Паржницьким.
   У рамках зустрічі було зазначено, що однією з найактуальніших проблем в Україні є модернізація професійної освіти, адже без висококваліфікованих кадрів є неможливим розвиток жодної із галузей економіки та промисловості. Особливого значення у зв’язку з цим набувають такі аспекти розвитку системи професійної освіти: науково-методичне та матеріально-технічне забезпечення; впровадження інноваційних технологій у навчальний процес; особистісно-орієнтований підхід у навчанні та вихованні; врахування науково-технічних досягнень при підготовці фахівців.
   Олександр Паржницький зазначив, що в жодній країні Європейського Союзу немає прикладів, коли випускників основної школи приймали б одразу на навчання до університетів, бо це призводить до серйозних перекосів у підготовці молоді до самостійної трудової діяльності. Він навів приклади системи професійної освіти в Польщі, Данії та інших країнах.
   Одним з питань, яке цікавило педагогічний колектив Центру, було питання сертифікації педагогів. Директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Олександр Паржницький зазначив, що метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності. Сертифікація відбувається виключно на добровільних засадах. Сертифікація складатиметься з трьох видів оцінювання:
   1. Оцінювання професійних компетентностей шляхом вивчення практичного досвіду;
   2. Самооцінювання учасником власної педагогічної майстерності;
   3. Оцінювання фахових знань і умінь шляхом незалежного оцінювання.
   У ході дискусії педагогічні працівники ставили багато актуальних питань, обґрунтовували власні бачення та отримували вичерпні відповіді. Задоволені зустріччю залишилися усі присутні.

1 2

22

viber image