Новини

 

Заходи до Всесвітнього дня охорони праці

   Цього року Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці (28 квітня) під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці». Ця дата є ювілейною - рівно сто років тому Міжнародною організацією праці 28 квітня було проголошено Всесвітнім днем охорони праці.
   У рамках проведення в Центрі Тижня охорони праці (23-26 квітня) було запрошено для проведення лекцій-бесід для учнів та працівників закладу освіти страхового експерта з охорони праці Запорізького відділення Фонду соціального страхування України у Запорізькій області Сафонову Н.І., яка під час класних годин 23 та 26 квітня розповіла, що МОП, як і національні організації праці, цього року підбивають підсумки багаторічної діяльності, спрямованої на гармонійний розвиток усіх напрямів сфери охорони праці, будують плани на майбутнє в контексті глобальних трансформацій таких аспектів, як технології, демографія, клімат планети та організація праці.

   Наталія Іванівна ознайомила присутніх на заході учнів та керівників груп із основними завданнями Фонду соціального страхування, наголосила на вагомості допомоги від Фонду потерпілим у результаті нещасних випадків на виробництві та акцентувала увагу майбутніх випускників на важливості офіційного працевлаштування. Дещо шокуючими для присутніх стала озвучена кількість травмованих на виробництві в Україні у минулому 2018 році – 4126 осіб та збільшення кількості смертельних випадків на 12 відсотків у порівнянні з 2017 роком - до 409 осіб. Наталія Іванівна розповіла і про конкретні випадки, у розслідуванні яких вона брала участь як експерт Фонду соцстраху.
   Присутній на лекції директор Центру Володимир Федорович Полухін доповнив лекцію, наводячи приклади із власного досвіду. Також по закінченню лекції учні з інтересом відповідали на тематичні запитання Володимира Федоровича.
   Н. І. Сафонова також оголосила подяки Запорізького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області:
- учню групи ЕМ-126 Мошеренкову Дмитру - за сумлінне дотримання вимог охорони праці та перемогу в обласному конкурсі професійної майстерності молодих електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування;
- майстру виробничого навчання Бачурському Миколі Івановичу - за якісну організацію та проведення виробничого етапу обласного конкурсу молодих електромонтерів;
- заступнику директора з НВР Ліушу Андрію Михайловичу - за організацію системи охорони праці, яка упродовж багатьох років унеможливила випадки виробничого травматизму серед працівників та учнів Центру.

 

Інженер з охорони праці М. Турба

1 4